ÇEVRE HİZMETLERİ

  • ÇEVRE HİZMETLERİ

ÇEVRE HİZMETLERİ

ÇEVRE HİZMETLERİ

 

Çevresel etki değerlendirme

  (Çed) projeleri ve çed raporu  

Çevre danışmanlık denetim hizmetleri

 

Nimbus Enerji Danışmanlık olarak yasal düzenlemelerle belirlenmiş çevre danışmanlığı hizmetlerini tamamen profesyonel şekilde sunmaktayız. Bu kapsamda yer alan Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği, ÇED İzleme Kontrol Süreci, Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği ve Atık Grubu Yönetmeliği hükümlerine göre hizmet veren firmamız, Çevre Bakanlığı tarafından yetkilendirilen sınırlı sayıdaki şirketler arasında yer almaktadır.

İlgili yönetmelik hükümlerinde yer alan şartlara sahip tüm firmaların yetkilendirilmiş şirketlerden resmi olarak “Çevre Yönetim Hizmeti “ almaları mecburidir. Profesyonel yönetim ile uzman ekibimizin bütün halinde sunduğu tüm hizmetler yasal prosedürlere sadık kalmakla birlikte diğerlerinin aksine hızlı çözüm sunmaktadır. Ulusal ve uluslar arası çalışmalarımız ile müşterilerimize tam memnuniyet sağlamaktayız. Nimbus Enerji Danışmanlığı olarak çevre danışmanlığı hizmeti kapsamında bakanlık ile şirketler arasında izlenmesi gereken tüm süreçleri, hazırlanması gereken tüm bilgi ve belgeleri üstlenerek, bakanlık nezdindeki işlemlerinizin tamamlanmasına ve denetlenmesi sürecini  başarılı ve en hızlı şekilde sonuçlanmasına yardımcı oluyoruz. Sektör farkı gözetmeksizin çevre yönetim hizmeti alma zorunluluğu olan bütün şirketlere üst düzey profesyonel danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Türkiye’nin her bölgesine ulaştırdığımız kaliteli hizmet anlayışımız ile geliştirdiğimiz çözüm ortaklığımız hizmet sunduğumuz firmaların başarısı ile taçlanmaktadır. Tespit edilen sorunların çözümü için, bu işin en üst mercii olan Bakanlığımız ile istişare ederek problemlerin ortadan kalkması için çalışmalar yapıyoruz.

ÇDYB-7598 Çevre Danışmanlık Yeterlik belge nolu yetkili firma olarak en kapsamlı analizleri yaparak alınması gereken tüm önlemlerin alınmasını, yapılması gereken tüm çalışmaların yapılmasını sağlıyoruz. Böylece çevre ile ilgili tüm prosedürlerin yerine getirilmesine yardımcı oluyoruz.

 

Çevre Danışmanlık Yönetmeliği

Hizmetlerimizin yasal dayanağı olan mevzuatlardan biri de çevre danışmanlık yönetmeliğidir. Enerji yatırımları alanında, madencilik sektöründe, hayvancılık ve gıda sektöründe, otomotiv ve kimya çalışma alanında ve metal üretim-işleme sektöründe yer alan birçok firmanın çevre yönetim hizmetini sürdürmekteyiz.

Çevre danışmanlık yönetmeliği maddelerine göre yürüttüğümüz çalışmalar, hiçbir detay atlanmadan tamamen bilgi ve belgeye dayalı olarak devam etmektedir. OSGB firmalarının üstlendiği sorumluluğa benzer bir sorumluluk bilinci ile çevre danışmanlık hizmeti vermekte ve tüm yönetmelik, tüzük ve kanunlara uygun şekilde düzenlemeler yapmaktayız. İlgili mevzuatı sürekli olarak takip ederek, firmaları bu konuda bilgilendirmekteyiz. Çevre danışmanlık hizmeti kapsamında yürütülecek tüm çalışmaların ve hazırlanacak tüm resmi evrak ve raporların sorumlusu olarak, bakanlık ile aranızdaki köprü görevini üstleniyoruz.

Bu yönetmelik kapsamında; sorumluluğunu aldığımız firmanın faaliyetlerinin mevzuatlara uygunluğunu takip etmekte, yükümlülüklerin yerine getirilmesini sağlamakta, iç tetkik yapmakta, tetkik raporunu hazırlamakta, raporun saklanmasına yardımcı olmakta, sorunların çözümünü sağlamakta, bilgilendirici hizmet içi eğitim çalışmaları yapmakta, çevre izin belgesialınması için gerekli evrakları hazırlamakta, denetimlerde yetkili görevli bulundurmakta, yönetmeliğe göre istenen süre için çevre görevlisi hizmeti sunmakta, ilgili tüm raporları hazırlamakta üzerimize düşen sorumluluğu yerine getiriyoruz.

 

Çevre Danışmanlık Firmaları İstanbul

Yıllardır edindiğimiz deneyim ile çevre danışmanlık firmaları İstanbul içerisindeki en çok aranan firmalardan birisi olmanın haklı gururunuz yaşıyoruz. Başarılı olmak için tam bir ekip ruhu ile çalışarak taleplerinize 7/24 cevap vermeye çalışıyoruz. Ekibimizin her bir üyesi tam bir sorumluluk bilinciyle hareket ederek toplam kalite yönetiminin gerekliliklerini yerine getirmeye çalışır. Bu yüzden sayılı yetkili firmalar arasındayız ve başarılı olmanın yükünü omuzlarımızda hissediyoruz.